Založ si blog

Predvolebné harašenie

V pravidelných intervaloch sa u nás na slovensku konajú rôzne voľby. Naša domová poštová schránka býva vtedy taká plná sľubov z letákov, že niekedy sa čudujem, ako to všetko dokáže zhltnúť.

Hádanie sa kandidátov je „národným športom“. Pred voľbami sa urputne hádajú medzi sebou koaličníci s opozičníkmi a oni zase spolu kydajú na nezávislákov. Samozrejme, že nezávislák je preto nezávislákom, pretože je závislý od niekoho, a vracia údery rázne späť.

Zaujímavé sú aj anti – kampane kandidátov na iných kandidátov. V jednom letáku kandidáti kydajú jeden na druhého a vzápätí v druhom letáku si s prepáčením, vliezajú jeden druhému do zadku.

Už som sa stretol aj s predvolebnými „Krimi Novinami“. V novinách nájdete články napríklad:, „Ako Vás podvádzajú“. (To už dávno všetci vieme). „Zaslúžite si poznať pravdu“. (Zásadne neverím sektám, lebo oni takýmto sloganom verbujú ovečky do svojich osídiel).

Čítal som aj odporúčania pre nás obyčajných ľudí – voličov, od kandidátov, ktorého kandidáta určite nevoliť a zaručený návod, ktorého kandidáta určite voliť. (A to si kandidáti myslia, že mi voliči sme nesvojprávny).

Občas na predvolebných zhromaždeniach býva aj kultúrny program, kde umelci pripomínajú divákom vo svojich vystúpeniach, aby volili len tých zaručene najlepších tu prítomných kandidátov. Skrátka, niektorým umelcom je to jedno, keď dostanú zaplatené tak sa ide v réžii kandidáta ktorý platí ich vystúpenie.

Predvolebné kortešačky vyhľadávajú najradšej dôchodcovia. Dostanú oškvarkový pagáč, guláš, dve deci vínka, alebo aj čajík s rumom. Ženy aj kvetinku. K darčekom patrí aj nafúknutý balónik s perom. Výrazne na nich vyčnieva vždy meno kandidáta a logo strany za ktorú kandidát „kope“. Seniori radi počúvajú a kandidáti im sľubujú, sľubujú a sľubujú, čo všetko pre nich po voľbách vybavia. Napríklad: („Milí naši seniori a seniorky, keď vyhráme voľby, tak Vám pomôžeme vybaviť aj hrobové miesto na cintoríne, len si ho budete musieť sami zaplatiť. Ešte však vydržte, odvoľte a po voľbách zistíte.“).

Čudoval by sa aj nebohý spisovateľ Ján Kalinčiak, autor románu Reštaurácia s podtitulom „Obrazy z nedávneho života“, že rozdiel medzi voľbami v 19. a 21. storočí nie je skoro žiadny, aj vtedy sa každý škriepil s každým aj dnes sa každý škriepi s každým… Snáď, len taký, že v 19. storočí mohla voliť iba privilegovaná menšina a dnes môžu voliť po dovŕšení plnoletosti skoro všetci…

Najväčšia dilema, nás voličov je koho voliť. Ohovárame všetky strany a všetkých kandidátov, keď sa pozabudneme tak omylom ohovoríme aj seba samého. Ale, voliť treba ísť. Poriadok musí byť vo všetkom, vždy a všade, ako hovoria všetci kandidáti na prezidenta, župana, primátora, starostu či poslanca.

Niektorí voliči volia kandidátov podľa abecedného poradia na volebnej listine, iný podľa sľubov na mítingoch, ďalší za judášsky groš, či podľa vzhľadu – fyziognómie kandidáta. Dokonca sa nájdu aj výnimky, ktorý volia svoje eso podľa jeho volebného programu…

Komu dať svoj hlas, keď všetci politici sú nevyspytateľný. Bože daj, aby som sa už konečne trafil do tých správnych kandidátov …

Dobrovoľný poplatok

27.12.2022

Pri surfovaní na internete som naďabil na článok s nadpisom: „Bežkári odštartovali sezónu na Skalke: „Dobrovoľné vstupné zdraželo na dvojnásobok.“ V podstate celá téma tohto krátkeho článku sa týka úpravy bežkárskych tratí na Skalke pri Kremnici a v jej širšom okolí a dobrovoľného poplatku, ktorý sa vyberá za používanie tratí. Koľko zaplatíte Denný [...]

Nebo – Peklo

25.12.2022

Dnes som podal, na pošte dva listy. Podal som ich expres, 1. triedou, doporučene, a do vlastných rúk. Istota je istota. Adresa prvého „NEBO.“ Adresa druhého „PEKLO.“ Požiadal som predstavených, týchto inštitúcii, aby mi zaslali „ANAMNÉZU“ môjho života. Doručenie listov budem sledovať, na internete, na stránkach Slovenskej Pošty. Svoju spätnú adresu som neuviedol. [...]

Pamäť – nepamäť

22.12.2022

Sedí v hojdacom kresle. Premýšľa v hojdavom pohybe. Hojdá, hojdá, svoju pamäť. Tam a späť, hore a dolu, vpred a vzad. Pamäť mu uteká, nevie ju dobehnúť. Zabúda v prítomnosti. Budúcnosť má na dobro vymazanú, mýli si ju s prítomnosťou aj s minulosťou. Minulosť mu je jasná. Nik ho neokabáti. Slnko v okne na neho žmurká. Je šťastný. Na tvári sa mu mihol zabudnutý [...]

Donald Trump

Trump po atentáte opäť v kampani, bavil sa na účet demokratov

21.07.2024 06:15

Šéfovia Demokratickej strany sa snažia zvrátiť výsledky primárok a vyradiť z volebného boja Joea Bidena, čo nie je práve demokratické, povedal Donald Trump.

jadrové zbrane, ruská televízia

Stačia tri rakety a civilizácia sa zrúti. Rusko opäť pohrozilo jadrovým útokom na európske mestá

21.07.2024 06:00

Berlín, Paríž, Londýn, Praha, Varšava či Bukurešť. To všetko sú ciele, ktoré vymenovali vo vysielaní štátnej ruskej televízie.

borrell

Borrell v mene EÚ podporil verdikt súdu OSN v kauze izraelskej politiky. Židovský národ nie je okupant, bráni sa Netanjahu

20.07.2024 21:05

Vo svojom vyhlásení Borrel súčasne dodal, že stanovisko súdu "bude potrebné dôkladnejšie analyzovať, a to aj vzhľadom na jeho dôsledky pre politiku EÚ".

Motorkár, autonehoda pri Martine

Vážna nehoda pri Martine. Motorkára previezli s ťažkými zraneniami do nemocnice

20.07.2024 19:01

Z doposiaľ nezistených príčin došlo na ceste z obce Košťany nad Turcom do Martina k zrážke osobného automobilu a motocykla.

starec07

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 30
Celková čítanosť: 46820x
Priemerná čítanosť článkov: 1561x

Autor blogu

Kategórie